Trochę o dekoracyjnych płytkach do łazienki

dekoracyjne płytki

Wydawać by się mogło, że standardowe płytki dekoracyjne, np. w kwiaty już dawno odeszły do lamusa. Tymczasem wcale tak nie jest i nadal są w cenie, niemniej jednak zmieniły się zasady ich montażu. Chodzi o to, żeby nie przesadzać z motywami kwiatowymi w łazience, ale subtelnie połączyć je z innymi wzorami płytek, co daje wspaniałe efekty estetyczne.

Oryginalność ponad wszystko

Warto wykazywać się kreatywnością, ponieważ dzięki temu będziesz mógł się cieszyć z bardzo ładnej łazienki, w której będziesz chciał przebywać naprawdę sporo czasu. Nie czekaj więc, ale już teraz sprawdź oferty marketów budowlanych, które mają całe zatrzęsienie różnych wzorów. Na samym początku może to wręcz przytłoczyć i wystraszyć, ale kiedy przyjrzysz się przykładowym aranżacjom w katalogach i sklepach, to wtedy na pewno w głowie pojawi się mnóstwo pomysłów na własną łazienkę.

Nie warto jest idealnie kopiować wszystkich styli i trendów, bowiem łazienka ma podobać się przede wszystkim Tobie. Dobrze by było, gdybyś przygotował taki wstępny szkic tego, jak to ma wyglądać. Wtedy będzie Ci znacznie prościej nad poszczególnymi elementami zapanować.

Przede wszystkim dobra zabawa

To właśnie tym powinna być dla Ciebie aranżacja łazienki i nie możesz o tym absolutnie zapominać. Dlatego też staraj się bawić różnymi pomysłami i nie trzymaj się narzuconych schematów, bowiem jeśli Tobie łazienka nie będzie się podobać, to nie ma sensu się nad tym jakoś szczególnie pocić. Warto zdecydowanie przeglądać projekty użytkowników na forach branżowych.

Na co zwracać uwagę przy zakupie płytek?

Jest kilka ważnych czynników, które odnoszą się do kupowania płytek, czyli na co należy zwrócić uwagę, aby dokonać jak najbardziej trafnego zakupu.

Otóż przede wszystkim musisz wiedzieć jaką wybrane przez Ciebie modele płytek mają porowatość. Jest to nic innego jak ich nasiąkliwość i powoduje, że płytka jest znacznie mniej odporna na zabrudzenia. Kolejna sprawa dotyczy klasy ścieralności płytki. W zależności od klasy musisz zdecydować, czy dane płytki będą przeznaczone do pomieszczenia częściej lub rzadziej uczęszczanego. Nie może Ci także umknąć twardość, która jest określana w przypadku płytek przez skalę Mohsa. Oczywiście jeśli mówimy o płytkach łazienkowych, to bardzo ważna będzie ich antypoślizgowość.

1 Komentarz

  1. Tomek

    Motywy kwiatowe?! To nie dla mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *