Wybieramy glazurę do łazienki

glazura

Nie da się zaprzeczyć, że mnogość wszystkich rozwiązań w zakresie płytek ceramicznych czy gresu może przyprawić niejedną osobę o ból głowy. W zasadzie jest tego tak dużo, że każdy mógłby w swojej łazience ułożyć niepowtarzalne kompozycje, bo przecież płytki łazienkowe można łączyć ze sobą i mieszać style. Oczywiście należy w tym zachować umiar, aby wszystko się ze sobą zgrywało, niemniej jednak ten przykład pokazuje jak wiele jesteś w stanie zrobić przy pomocy niekiedy niedrogich materiałów i swojej wyobraźni.

Wykończenie łazienki bardzo ważne?

Z racji, że łazienka jest dość intymnym miejscem, to każdy powinien przyłożyć się do jej urządzenia. To ważne, ponieważ jeśli zależy Ci na tym, aby móc się tam relaksować codziennie wieczorem i zbierać siły po ciężkim dniu pracy, to na pewno powinieneś zwrócić uwagę na wykończenie.

Obecnie markety budowlane mają naprawdę wielkie pole manewru i udostępniają również przykładowe aranżacje z których możesz czerpać inspiracje. To bardzo pomaga, bowiem nieraz na samym początku możesz kompletnie nie mieć żadnego pomysłu na Twoją łazienkę. Tymczasem wystarczy tylko trochę postudiować różne projekty i stopniowo zacznie Ci się malować w głowie jakiś obraz tego, jak chciałbyś, żeby to wyglądało.

Czym jest głownie glazura łazienkowa?

Otóż jest są to przede wszystkim płytki fajansowe, które pokrywa się szkliwem. Czasami stosuje się na ścianach w łazience również gres porcelanowy, niemniej jednak nie jest to częsty zabieg. Tego typu gres produkuje się z bardzo drobno mielonego kwarcu, skaleni i kaolinu.

Doświadczone osoby odradzają zdecydowanie pokrywanie ścian w łazience gresem technicznym, który jest bardzo chropowaty i będzie niezwykle intensywnie zbierał brud. Gres polerowany to również nie jest najlepsze wyjście, ponieważ nie jest zbyt odporny na plamienie.

Jak więc widzisz, jest kilka rzeczy na które koniecznie musisz zwracać uwagę, ponieważ inaczej możesz narzekać za kilka miesięcy, że jednak nie wybrałeś dobrego rozwiązania. Czasami lepiej jest się dwa razy zastanowić, niż dokonać złego zakupu.

1 Komentarz

  1. Henio

    No niestety, sam niedawno szukałem idealnych płytek i spędziłem nad tym masę czasu:/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *