Dlaczego prawidłowe układanie płytek łazienkowych jest tak ważne?

prawidłowe układanie płytek

Łazienka jest dość szczególnym pomieszczeniem, w którym będą panowały specyficzne warunki. Jest tam dużo wilgoci, czasami na podłodze będzie woda, jak i również wysokie temperatury spowodowane parą wodną. To wszystko wymaga od Ciebie, abyś ją należycie przygotował, aby zawsze mogła Ci jak najlepiej służyć.

Od czego zaczynać?

Przede wszystkim powinieneś jak najlepiej zabezpieczyć podłoże, ponieważ tylko wtedy płytki i klej będą się idealnie trzymały. Potrzebna jest warstwa hydroizolacyjna oraz zagruntowanie powierzchni. Dzięki temu klej zyska jeszcze lepszą przyczepność. Dodatkowo musisz pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu wszystkiego z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Szczególnie jest to ważne, jeśli skuwałeś poprzednią warstwę(o ile były stare płytki).

Podstawowe narzędzia

Tak naprawdę do układania płytek nie potrzeba żadnych wyspecjalizowanych narzędzi, ponieważ wszystko co Ci będzie potrzebne, to packa do nakładania kleju, maszyna do cięcia płytek oraz szlifierka kątowa. Dodatkowo do domowych zastosowań nie potrzebujesz żadnych szczególnych i firmowych narzędzi i często te wszystkie, które tutaj wymieniłem możesz kupić za niecałe 150 zł. I można przystępować do pracy. Oczywiście nie można zapominać o dobrej jakości kleju do płytek, bowiem jest to absolutna podstawa do tego, aby wszystko się jak najlepiej trzymało. Dlatego też już teraz powinieneś sprawdzić dokładnie jakie marki są warte uwagi, aby zrobić maksymalnie dobry zakup. Pamiętaj jednak, żeby nie przepłacać, ale wybrać optymalne rozwiązania.

Dobrej jakości płytki łazienkowe

To jeden z najważniejszych elementów, wobec tego warto byłoby poświęcić mu jak najwięcej uwagi. Nie kieruj się tutaj absolutnie najniższą ceną, ale sprawdź współczynniki ścierania i twardości, bo to świadczy o wytrzymałości danych płytek.

3 Komentarzy

  1. Barto

    Jak najbardziej prawda, sam niestety dałbym wiele, żeby mi to ktoś kiedyś powiedział, zanim zacząłem układać płytki w kuchni u siebie

  2. Czarek

    To nic trudnego, wystarczy tylko trochę uwagi

  3. Grzesiek

    Mnie płytki ceramiczne jakoś nie przekonują szczególnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *